Lucyna Pściuk o wpływie pandemii na bieszczadzką turystykę
Fot. Archiwum

Pandemia koronawirusa mocno uderza w branżę turystyczną. Dotyka nie tylko duże biura, ale jest także zagrożeniem dla mniejszych pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych np. w Bieszczadach. Ich właściciele starają się więc podtrzymywać wirtualny kontakt ze swoimi gośćmi, by zachęcić ich do powrotu gdy epidemia ustanie. 

Lucyna Beata Pściuk, przewodnik beskidzki, koordynator turystyki w Grupie Bieszczady podkreśla, że oferta jest imponująca: od obserwacji dzikich zwierząt z ukrytej kamery po wirtualne spacery po pięknych bieszczadzkich zakątkach. Internet daje możliwość pokazywania nowych atrakcji i ofert.

Gość Polskiego Radia Rzeszów apeluje, by nie zapominać o bieszczadzkich przedsiębiorcach, którzy - z braku turystów - mogą stracić miejsca pracy. Można wspierać także rodzimych producentów kupując lokalne produkty  - również przez Internet. 

Oceń ten artykuł
(26 głosów)

Artykuły powiązane

11 komentarzy

 • Mam Was na Oku 30 Mar, 2020

  Bieszczady mają już to do Siebie że nazwa jest prosta BiesCzad-y i jak smutna jest historia tego Naszego regionu o której nic się nie mówi tak ludzie się tu zmieniają. Mówi się o samej dobroci i podejściu pozytywnym w celu zachęcenia potencjalnego klienta widokami czyli tym co było Nam Dane darmo. Mało jest inwestycji Dużych których nie potrzeba reklamować. Jedna taka była w 60 roku która odmieniła cały region przedsionka Bieszczad. Zapora w Solinie. (Myczkowiecka niezwykła takiej sławy). Każdy by chciał mieć górę Grosza ale smutne jest to jeśli ten Grosz zaczyna rządzić człowiekiem - taki Bies . Dużo jest ludzi miłych przyjaznych ale zawsze będzie coś nie tak coś źle, ktoś mniej lubi tęga lub tamtego. A w życiu wystarczy być jedynie czlowkiem. Zwykłym człowiekiem że zwykłymi ludzkimi odczuciami, człowiekiem życzliwym. Ciekawe czy Wiecie co jest najtrudniejsze w ŻYCIU ??? Każdy z Was pewnie będzie miał swoją własną odpowiedzi bo jesteśmy Różni. Wszyscy Inni. Tak stworzeni bo mamy Rozum i Wolną Wolę. Dlatego Tak jest a tylko od nas Samych Zależy jak się rozwiniemy i jak użyjemy tych przywilejów. W Życiu najtrudniej jest być Człowiekiem Pozdrawiam Wszystkich i pamiętajcie że wszystko co się wykłuca albo wypomina pozostaje w Sieci i ktoś sobie zawsze może pomyśleć ten Wariat, Ten Świr, Tamta jakąś Dziwną czy nawiedzona a tamten jeszcze gorszy. Pamiętajcie że jesteśmy Silni wtedy kiedy nie Dajemy Się Prowokować A Czas swoje Pokaże Kto miał rację a kto się Mylił. Pozdrawiam Was serdecznie i nie kłucie się już więcej na forach publicznych ?

 • Ona 30 Mar, 2020

  Chyba najlepszym komentarzem będzie brak komentarza...

 • Bieszczadzkie sery 29 Mar, 2020

  Krynica Morska zdobyła się na gest i dla służby zdrowia przygotowała bezpłatne miejsca noclegowe. Cała Polska o tym mówi. Są pokazywane hotele i piękne krajobrazy. Polacy zapamiętają że tam są przyjaźni ludzie i pojadą nad morze. W Bieszczadach za to kolejna odsłona walki byłych kolegów z Lucy. No cóż niektórzy nie zmieniają się. Przecież każdy z nas kto to czyta śmieje się z was. Nie lubisz Lucy to po co się do nich pchasz i piszesz ogłoszenia na jej grupach. Pieniądz wam nie śmierdzi.

 • Daniel 29 Mar, 2020

  Bardzo pozytywny wywiad od razu słychać że pani Lucynaa olbrzymią wiedzę na temat regionu i super promocja dla regionu . Świetna robota pani Lucyno pozdrawiam

 • Lucyna Beata Pściuk 29 Mar, 2020

  Niestety, ja bardzo lubię rozmawiać, a nawet pokłócić się. Oczywiście, gdy jest o co. Przedstawiacie drugą stronę medalu, mówiąc półprawdy. Tak, była na mnie nagonka, były wyssane z brudnego palca zarzuty, przede wszystkim donosy, zostałam sprawdzona przez policję, prokuraturę, urząd marszałkowski, urząd skarbowy itd. Żaden organ państwa nie dopatrzył się łamania prawa przeze mnie. Mam tylko dwie sprawy z oskarżenia cywilnego za to, że ujawniłam przestępczą przeszłość znanych osób w naszym regionie. I poniosę tego jeżeli sąd tak osadzi karę ale nie żałuję. Tak dla dobra publicznego należało zrobić. Mnie zastanawia jedno, przecież znamy się ze świata realnego. Dlaczego mi tego nie powiecie w oczy? Nie dziwię się, że obawiacie się i kryzysu, a on odbije się na nas wszystkich, obawiacie się współpracy, bo to oznacza, że ci co potrafią ze sobą współpracować wygrają batalię o gości. Spotkajmy się w tym samym gronie po zakończeniu sezonu letniego. Zobaczymy kto miał rację. Ja twierdząc, że wszystko zależy od nas i współpracując z profesjonalistami, ludźmi z pasją czy Wy. Wybaczcie, że nie będę odpowiadać na hejt. Idę pisać programy wycieczek, jutro muszą być na biurku dwóch organizatorów. Oczywiście, że w programie będą nie połoniny ale nieznane miejscowości, fajni koledzy z obsługi ruchu turystycznego. Proszę trzymajcie się w zdrowiu i pamiętajcie: zostań w domu. Miłego dnia!

 • Krzysztof 29 Mar, 2020

  Tak, słynne „prawdę powiedziawszy” bo nic się innego do powiedzenia nie ma... Dlaczego reklamuje Pani wątpliwej jakości usługi i hotele? Gdzie są te prawdziwe Bieszczady? Czy Pani nie widzi jak psuje Pani region? Poprzez Pani reklamę wątpliwej jakości usług i miejsc od kilku lat w Bieszczady przyjeżdża zupełnie inny klient. Ludzie tracą pracę a Pani wbrew temu co pisze NIE POMAGA!!! Wręcz przeciwnie - działa Pani na szkodę regionu. I te prywatne wywlekanie Pani brudów na forum- kogo to obchodzi że ma Pani gorszy dzień czy gorszy rok czy dziesięć lat? Mam ma nadzieje że kolejny raz Radio Rzeszów zaprosi kogoś stąd kto mieszka w Bieszczadach, pracuje tam i naprawdę zna region.

 • Bieszczadnik 29 Mar, 2020

  Serio? Lucyna - przecież to osoba, która poleca tylko tych co jej dopłacają, dają darmowy obiad. Ona nie prowadzi nawet działalności gospodarczej! Jak spojrzy się na profil, to jak sama pisze "nie lubią kolejne sprawy w sądzie..... Wyrzuciłam licencję Parku Narodowego do kosza... itd" takich perełek jest tysiące. I ona zna się na Bieszczadach? Sama pisze, że nie odwiedza Wysokich Bieszczadów.... ehh Ludzie tracą pracę, w maju i czerwcu większość ma odwołane rezerwacje (hotele, przewodnicy itd) - będzie naprawdę nie wesoło. Naprawdę kiepski wybór .
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Lucyna Beata Pściuk 29 Mar, 2020

  Witam, pięknie dziękuję za komentarze. Mam dziwne wrażenie, że część znajomych tu daje upust swoim emocjom. Mimo to dziękuję za krytykę, ta o ile jest konstruktywna to przynosi dobre efekty. Każdy z nas ma swoje Bieszczady, ja mówiłam o tych naszych. Tych podszytych pasją i ciężką pracą. Oczywiście, że reklamuję to co uważam za godne reklamy, promocji. I nie oszukujmy się, to trafia do setek tysięcy Czytelników. Nie do milionów, bo nie jestem Kazikiem Nóżką ale do setek tysięcy, którzy ludzie którzy chcą właśnie takich Bieszczadów. Przyjaznych, gościnnych, takich gdzie jeden kolega pomaga drugiemu. To są moje Bieszczady. Wy macie swoje. I takie są, ale to są Wasze Bieszczady. I prawdę powiedziawszy ja nie chcę ich poznać

 • Wiesiek 29 Mar, 2020

  Ta osoba zna się na wszystkim czyli na niczym- na gwiazdach, polityce, epidemiologii, Lasach Państwowych - Alfa i Omega Bieszczadów bez elementarnej wiedzy. Reklamuje tylko te osoby, które jej za to w jakiś sposób zapłacą lub dadzą coś za darmochę ( obiad, nocleg, czy możliwość uczestnictwa w kuligu ) albo przyślą karmę dla kota. „trzymajmy się razem” śmieszne... szkoda gadać.... a postronny słuchacz pomyśli że to tak pięknie u nas w Bieszczadach.

 • Marcin 28 Mar, 2020

  Kryptoreklama i kłamstwa za publiczne pieniądze.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj