Dwie kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa w łańcuckim szpitalu
Fot. Archiwum

W łańcuckim szpitalu zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia. Kobieta i mężczyzna mieli choroby współistniejące.

Szpital poinformował, że 80-letni mężczyzna był mieszkańcem powiatu krośnieńskiego, a 32-letnia kobieta mieszkanką powiatu lubaczowskiego.

Mężczyzna zmarł tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek w pierwszej dobie od przyjęcia do szpitala, miał ciężkie zapalenie płuc. Pacjent był obciążony chorobami przewlekłymi - nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, przewlekłą chorobę niedokrwienną serca i zwężenie zastawki aortalnej.

Z kolei 32-latka zmarła w poniedziałek o godz. 7:00 po 9 dniach pobytu w szpitalu. Przyczyną zgonu kobiety było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową.

Szpital w Łańcucie poinformował, że pacjentka cierpiała na olbrzymią otyłość, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO.

AKTUALIZACJA godzina 15

Badania laboratoryjne potwierdziły kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim.

Nowi zakażeni, to starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego przebywający w kwarantannie, hospitalizowani mężczyźni w sile wieku z powiatów przeworskiego i niżańskiego i przemyskiego (a nie jak wcześniej podawano - ropczycko-sędziszowskiego).

Liczba zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 80.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj