Zmiany w pakiecie ustaw antykryzysowych proponują posłowie opozycji. Stanisław Tyszka z Koalicji Polskiej PSL i Kukiz'15 powiedział na naszej antenie, że w ustawie wspierającej firmy, powinny się znaleźć zapisy radykalnie wzmacniające środki ochrony dla firm i pracowników. Dlatego posłowie opozycji proponują, żeby firmy mogły regulować swoje zobowiązania ciągłe - takie jak opłaty za czynsz, czy wzajemne należności; żeby wszystkie firmy - nie tylko małe - były zwolnione ze składek ZUS, powinny również obowiązywać co najmniej 3-miesięczne wakacje podatkowe.

Poseł PiS Krzysztof Sobolewski powiedział natomiast, że pakiet antykryzysowy przewiduje szeroki zakres pomocy, szczególnie dotyczy to obrony miejsc pracy, dlatego ma nadzieję, że ustawa wspierająca firmy w związku z epidemią koronawirusa zostanie szybko przyjęta. Jeśli to się uda dzisiaj, wszystkie rozwiązania dla przedsiębiorców mogłyby wejść w życie 1 kwietnia.

Posiedzenie Senatu ma się rozpocząć o godzinie 15.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 30 Mar, 2020

    Widać, że poseł Tyszka nie odpowiada za budżet Państwa, bo jest taki hojny w dawaniu ale gadką. Skoro ma takie szerokie plany pomocowe to sam jest chyba bogatym posłem- skoczkiem z Podkarpacia i niech ruszy swoją kieszenią rezygnując np. z solidnej pensji poselskiej. Byłaby to super inicjatywa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj