Dębickie targowisko „Mój Rynek” wznowiło działalność, będzie czynne do soboty.  Wcześniej obszar został zdezynfekowany, a sprzedawcy zostali zobowiązani do ścisłego przestrzegania zasad higieny w kontaktach z kupującymi. Na targowisko wpuszczana jest  ograniczona liczba klientów. Przy jednym stoisku mogą przebywać maksymalnie trzy osoby , zakupy trzeba robić w rękawiczkach. 

Dębickie targowisko będzie czynne jutro od godz.7 do 15 i w sobotę do 13. Wejście jest tylko od   ulicy Kraszewskiego. Wpuszczana będzie tam ograniczona liczba klientów. 

Tymczasem samorząd Dębicy  zadbał przed Wielkanocą o seniorów. Miasto zrezygnowało z wysyłania tradycyjnych, papierowych kartek świątecznych, w zamian przygotowując paczki żywnościowe dla ludzi starszych. Przygotowali je dla swoich podopiecznych pracownicy MOPS. W paczkach znalazły się świąteczne wyroby, babki wielkanocne, owoce czy herbata.

Akcja ma z jednej strony zastąpić wielkanocne spotkanie organizowane co roku dla osób seniorów, odwołane  teraz w związku z epidemią koronawirusa, a z drugiej  pomóc samotnym mieszkańcom, którzy w okresie pandemii, mają problem ze zrobieniem zakupów. Świąteczne paczki otrzyma prawie 100 dębickich seniorów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj