7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono na Podkarpaciu.  Chodzi o 2 kobiety i mężczyznę z powiatu leżajskiego, dwóch mężczyzn z Rzeszowa, kobietę z powiatu jasielskiego i młodego mężczyznę z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Cztery osoby są w izolacji , a trzy zostały hospitalizowane.

Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono w regionie 194 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 1548 osób, a 14 786 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 171 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3901 testów.

Tymczasem trwa dezynfekcja dwóch oddziałów w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie przy ulicy Rycerskiej: ginekologiczno-połozniczego i neonatologicznego. U pięciu osób z personelu medycznego  potwierdzono zakażenia koronawirusem. Reszta pracowników została objęta kwarantanną.

Sanepid ustala z kim miały kontakt zakażone osoby. Zamknięta jest także Izba Przyjęć Szpitala Miejskiego,która jest dezynfekowana. Przed południem trafiła tam starsza pacjentka w ciężkim stanie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jutro mają być znane wyniki testu kobiety.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Odnotowano 152 nowe potwierdzone przypadki zachorowań na Podkarpaciu, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj