Adam Skiba o ułatwieniach w programie Czyste Powietrze
fot. bip.wfosigw.rzeszow.pl

Zmieniły się zasady naboru wniosków o dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrza. Dzięki nim otrzymanie dofinansowania na wymianę pieców i termomodernizacji domów jednorodzinnych będzie prostsze. Do tej pory np. we wnioskach istniało siedem grup dochodowych, teraz będzie tylko dwie: podstawowa i uprawnieni do podwyższonego poziomu dofinansowania wyjaśnia prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba.

Do grupy podstawowej są zaliczone osoby, których dochód roczny nie przekracza 100 tysięcy złotych i mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tysięcy zł. Jeżeli inwestycja obejmie bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła - wtedy mogą dostać do 25 tysięcy, a nawet 30 tysięcy, gdy zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne. Uboższe osoby będą mogły otrzymać dofinansowania w wysokości 37 tys. zł.

Czas oceny wniosków skróci się z 4 miesięcy do 30 dni.

Na Podkarpaciu do tej pory w programie Czyste Powietrze zostało uwzględnionych 8 tysięcy wniosków, na kwotę blisko 180 milionów złotych, z czego ponad 40 milionów dotarło już do wnioskodawców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj