Ks. Tomasz Nowak o zmianach w kościele i organizacji uroczystości Bożego Ciała
fot. archiwum

Biskup diecezji rzeszowskiej zniósł powszechną dyspensę, co oznacza, że dla katolików wraca obowiązek udziału we mszy świętej w niedzielę i święta - powiedział na naszej antenie ks. Tomasz Nowak rzecznik kurii diecezjalnej w Rzeszowie. Ale są wyjątki - zgodnie z wykładnią katechizmu kościoła katolickiego - obowiązkowi nie podlegają wierni, których usprawiedliwia poważna przyczyna natury fizycznej lub moralnej, czyli na przykład jeżeli ktoś jest chory, albo opiekuje się taką osobą.

Kuria rzeszowska wydała także zalecenia dotyczące organizacji uroczystości Bożego Ciała. Nie będzie tradycyjnej procesji ulicami Rzeszowa. Biskup odprawi mszę św. w rzeszowskiej katedrze o godz 12:00, następnie przed kościołem odbędzie się procesja.

Biskup Jan Wątroba zachęca również pozostałe parafie do organizacji procesji, ale na terenach przykościelnych. Uroczystości Bożego Ciała przypadają w najbliższy czwartek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Maryja 07 Cze, 2020

    jednak mądrość hierarchów kościoła Polskiego jest wielka, bo nie wyobrażam sobie braku procesji Bożego Ciała gdyż zawierzyłąm swoje gorące modlitwy zwycięstwu mojego Prezydenta

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj