W.Buż i J.Sagatowska o nadchodzących wyborach
fot. archiwum

Na dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi, z najnowszego sondażu Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że będzie II tura. Wówczas na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zagłosuje 48,8 proc. ankietowanych. Jego najpoważniejszy rywal kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrywa nieznaczną różnicą, poparcie dla Rafała Trzaskowskiego wyraziło 48 proc. wyborców.

Senator Janina Sagatowska z PiS powiedziała na naszej antenie, że sondaże zawsze są pewnym elementem mobilizującym do pracy, jednocześnie przekonywała, że Andrzej Duda wygra wybory.

Z sondażu IBRiS wynika również, że na lidera Ludowców - Władysława Kosiniaka-Kamysza chce dzisiaj głosować 9,7 proc. badanych. Na kolejnych pozycjach plasują się: Szymon Hołownia z prawie 8 proc poparcie, (7,8 proc.), na Krzysztofa Bosaka zagłosowałoby nieco ponad 7 proc wyborców (7,1 proc.), a kandydat Lewicy Robert Biedroń otrzymałby 3 procentowe poparcie. Poseł Lewicy z Rzeszowa Wiesław Buż przyznał na naszej antenie, że nie jest satysfakcjonujący wynik, jednocześnie ma nadzieję, że jeszcze się on zmieni i będzie wyższy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj