Na Podkarpaciu dziś dwie osoby zmarły a u 12 potwierdzono zakażenie wirusem SARS -CoV - 2.

Aktualnie występują trzy ogniska Covid 19. Największe w powiecie jarosławskim. Na oddziale wewnętrznym w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu potwierdzono 57 przypadków w tym u 34 pacjentów z pięciu powiatów. Czworo chorych zmarło. Wirusa w Wuhan wykryto tez u 7 osób z personelu medycznego oraz 12 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny jest zamknięty, na pozostałe oddziały Centrum przyjmowane są tylko pilne przypadki. Ponadto potwierdzono 3 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu. W kwarantannie jest ponad 660 osób.

W ognisku Covid 19 w Rzeszowie jest 25 przypadków zachorowań. W tym gronie są 3 osoby duchowne, 6 osób personelu medycznego oraz 6 pacjentów  oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 10 osób z kontaktu. Ogółem kwarantanną objęto ponad 520 osób. 

W ognisku przemyskim - czyli w Nadleśnictwie Bircza Covid 19 potwierdzono u 23 osób, 9 pracowników i 14 członków ich rodzin. Ponad 400 osób jest poddanych kwarantannie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj