Zakończył się Konwent Marszałków Województw [AKTUALIZACJA]
fot. podkarpackie.pl / Michał Mielniczuk

Pod przewodnictwem województwa podkarpackiego odbył się drugi w tym roku Konwent Marszałków Rzeczpospolitej Polskiej. Z uwagi na pandemię - dyskusje prowadzone były zdalnie. Dotyczyły przede wszystkim działań łagodzących skutki gospodarcze wywołane epidemią.

Oprócz szefów samorządów wojewódzkich - w spotkaniu internetowym uczestniczyli przedstawiciele polskiego rządu i instytucji unijnych. W sumie - około dwustu gości z kraju i zza granicy.

Marc Lemaitre, dyrektor generalny ds. polityki regionalnej i miejskiej w Komisji Europejskiej docenił polskie samorządy za sprawne wykorzystanie unijnych środków w łagodzeniu kryzysu. Przypomniał, że pozwala to na szybkie przekierowanie prawie dwóch miliardów euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności i - nie mniejszych z Funduszu Społecznego.

Adriana Sukova, wicedyrektor ds. zatrudnienia i spraw społecznych w Komisji Europejskiej podkreśliła, że obecny wpływ pandemii na ekonomiczny, osobisty i społeczny rozwój ludzi wymaga bardzo szybkiej i wzmocnionej skoordynowanej reakcji ze strony polityków i ekspertów.

Uczestnicy Konwentu Marszałków rozmawiali także o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w oparciu o wytyczne międzynarodowej agendy ONZ - UNESCO.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj