Na Podkarpaciu nie ma dyskryminacji osób ze środowiska LGBT przy podziale środków unijnych - zapewnia Marszałek Województwa Podkarpackiego. Władysław Ortyl odpowiedział na list Komisji Europejskiej zaniepokojonej przyjmowaniem przez niektóre samorządy uchwał intencyjnych dotyczących środowisk LGBT. Bruksela pyta czy w związku z tym nie dochodzi do dyskryminacji osób ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w projektach realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. 

W odpowiedzi Marszalek Ortyl zapewnił, że powierzone Samorządowi zadania związane z realizacją RPO "prowadzone są z największą starannością, wnikliwością i dbałością, aby każdy członek lokalnej społeczności korzystający z interwencji Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego nie czuł się dyskryminowany z jakiekolwiek powodu".

Marszałek podkreślił, że ubiegłoroczna uchwała Sejmiku Wojewódzkiego wyrażająca sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii LGBT ma charakter deklaracji światopoglądowej. Nie jest aktem prawa lokalnego, co potwierdził Sąd. Ponadto gwarantem przestrzegania zasady równości szans i niedyskryminacji są zapisy Konstytucji RP - dodał w liście do Komisji Europejskiej podkarpacki marszałek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj