Agencja Rozwoju Przemysłu zapewnia, że fabryka maseczek ochronnych w Stalowej Woli wkrótce rozpocznie produkcję. O inicjatywie głośno było w połowie kwietnia, kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosił projekt Polska Szwalnia integrujący produkcję i dostawę polskich maseczek ochronnych. Stalowowolski zakład jeszcze nie ruszył.

 Jak informuje Agencja Rozwoju Przemysłu odpowiedzialna za projekt, poszczególne etapy uruchamiania produkcji maseczek w Stalowej Woli przebiegają zgodnie z harmonogramem. Linie produkcyjne zostały zmontowane, a produkcja  technicznie przetestowana. Obecnie trwa proces formalny związany z budową czystego pomieszczenia tzw. clean roomu w celu uruchomienia produkcji seryjnej maseczek w wersji sterylnej. Do tego niezbędne jest przygotowanie odpowiednich badań i uzyskanie certyfikatów. Proces ten trwa kilka tygodni wyjaśnia Agencja Rozwoju Przemysłu.

Ze zautomatyzowanej linii produkcyjnej w hali ARP w Stalowej Woli ma schodzić miesięcznie około 29 milionów maseczek ochronnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj