Ograniczenie liczby dzieci w grupach kolonijnych oraz powierzchni noclegowej przypadającej na każdego uczestnika – to tylko niektóre z nowych zasad organizacji wypoczynku uczniów na wakacjach. Jutro (26.06) kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje.

Tegoroczny wypoczynek będzie się odbywał z zachowaniem ścisłych rygorów sanitarno-higienicznych oraz pod nadzorem Kuratorium Oświaty. Wszystko po to, by zapewnić uczniom bezpieczne warunki w sytuacji pandemii koronawirusa.

I tak, w zorganizowanych formach wypoczynku mogą brać udział jedynie dzieci zdrowe, które nie miały kontaktu z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem lub osobami przebywającymi na kwarantannie. Pisemne oświadczenie w tej sprawie składają rodzice. Liczba uczestników zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób, przy zachowaniu powierzchni 4 m2 na 1 osobę. Obiekt, gdzie wypoczywają dzieci, musi być zaopatrzony w środki dezynfekcji, a organizator zobowiązany jest do zapewnienia środków higieny i ochrony osobistej dla personelu oraz uczestników, jeśli nie zrobili tego
rodzice.

Dane organizatorów letniego wypoczynku są publikowane na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

z Małgorzatą Rauch podkarpackim kuratorem oświaty rozmawia Iwona Piętak

Z Ewą Pitrus z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie rozmawia Iwona Piętak

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj