Arkadiusz Andrejkow "Nieprzeciętnym" w plebiscycie radiowej Czwórki
fot. archiwum

Artysta malarz z Sanoka Arkadiusz Andrejkow zwyciężył w plebiscycie na najbardziej nieprzeciętnego, wyróżniającego się młodego człowieka, który w ciągu minionego roku zrobił coś wyjątkowego. Słuchacze radiowej Czwórki oddali ponad 72 tysiące głosów na dziesięciu finalistów.

35-letni Arkadiusz Andrejkow, to twórca street artu "Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Podczas realizacji korzystał ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały prace. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali "deskalami”.

Poza street- artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem, miał indywidualne wystawy m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu i Rzeszowie.

Plebiscyt radiowej Czwórki "Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych.

W tym roku na plebiscyt nadeszło aż 420 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu finalistów, osób o bardzo różnych zainteresowaniach - od artystycznych, przez medyczne, edukacyjne i społeczne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Powstaje album Kańczugi
  Powstaje album Kańczugi
  Dzięki mieszkańcom Kańczugi i okolicznych miejscowości zebrano już ponad 2 tys. starych fotografii dokumentujących historię miasteczka i jego okolic. Do...
 • 31 Sty, 2021
  Prestiżowe nagrody dla grafika Łukasza Cywickiego
  Prestiżowe nagrody dla grafika Łukasza Cywickiego
  Profesor Łukasz Cywicki otrzymał prestiżowe nagrody na międzynarodowym konkursie graficznym w Vigonzie we Włoszech. Jurorzy wyróżnili jego małe formy, a...
 • 30 Sty, 2021
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów poza czołówką konkursu "Świeć się"
  Rzeszów zajął 13 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie na najpiękniej oświetlone świątecznie miasto w Polsce. W głosowaniu internautów zwyciężył Chełm. W...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj