Nie milkną echa wtorkowej zdalnej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Zostało na niej zaprezentowane sprawozdanie z rocznych działań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na terenie miasta. Chodziło o konserwacje i udrożnienie potoków płynących przez Rzeszów, koszenie ich brzegów. Wydano na to 264 tysiące złotych. Ta kwota oburzyła Prezydenta Rzeszowa, który nazwał działanie Wód Polskich jako kompromitujące, 

List otwarty do włodarza stolicy Podkarpacia wystosował Prezes Wód Polskich. Czytamy w nim, że podczas sesji zostały przedstawione niezeryfikowane dane dotyczące inwestycji w Rzeszowie. Z listu wynika, że w 2019 roku Wody Polskie na utrzymanie i konserwację infrastruktury na terenie miasta wydały ponad 5 milionów złotych. Prezes Przemysław Daca zaznacza, że skutki podtopień w Rzeszowie to skutek gwałtownych opadów, ale także skutek złego zarządzania gospodarką wodą przez miasto.

Zdaniem prezesa Wód Polskich przyczyniło się do tego brak planów zagospodarowania, zabudowa dolin rzecznych i terenów zielonych oraz brak kanalizacji deszczowe. Prezes Daca uważa ostre słowa Prezydenta Rzeszowa za godzące w dobre imię Wód Polskich. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj