Małgorzata Wajda o bezpieczeństwie przeciwpowodziowym
Fot. archiwum

Burze, które wczoraj przeszły przez powiat leżajski i łańcucki spowodowały jedynie lokalne wezbrania rzek, które wywołały niewielkie podtopienia, ale stan urządzeń przeciwpowodziowych jest dzisiaj sprawdzany przez Wody Polskie.

Wciąż trwają naprawy urządzeń, które zostały zniszczone przez czerwcową powódź. Jednak rozmiar szkód był tak duży, że nie będą one w tym roku wszystkie usunięte. Ponadto wiele rzek zmieniło wówczas swoje koryta – informuje dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Małgorzata Wajda. Obecnie trwa wypłata odszkodowań właścicielom terenów.

Cały czas trwają prace nad budową nowych zabezpieczeń przeciwpowodziowych w regionie. W tym roku w grudniu ma zostać zakończony 16-kilometrowy odcinek zadania Wisła II, czyli budowa prawego wału Wisły. To zabezpieczenie zostanie wykonane przed terminem. W sąsiedztwie realizowane jest zadanie San III, czyli rozbudowa lewego wału rzeki San, które pozwoli kompleksowo chronić mieszkańców Gorzyc. W przyszłym tygodniu na terenie powiatu mieleckiego zostanie oddany 6-kilometrowy wał na potoku Kiełkowskim zabezpieczający gminę Mielec i Przecław.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj