K. Prendecki: Kampania prezydencka była intensywna, ale nie brutalna
fot. gov.pl

 W drugiej turze wyborów  zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski starali się pokazywać, że są niezależni od partii z których się wywodzą - powiedział socjolog z Politechniki Rzeszowskiej Krzysztof Prendecki.

Podczas spotkań z wyborcami nie było  eksponowania na pierwszych miejscach emblematów partyjnych. "Wszystko po to, aby osoby niezdecydowani mieli wrażenie, że wybiorą osobę spoza świata polityki, dobrego prezydenta, który będzie ponad podziałami" - dodał gość Polskiego Radia Rzeszów.

Sondaże wyborcze pokazują minimalną różnicę między kandydatami. Np. w ostatnim badaniu wykonanym na zlecenie Rzeczpospolitej chęć głosowania na starającego się o reelekcję Andrzeja Dudę zadeklarowało 44,4 proc. ankietowanych, a na Rafała Trzaskowskiego 45,3 proc. 10,3 proc. spośród objętych badaniem - nie wiedziało jeszcze na kogo zagłosuje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 10 Lip, 2020

    Co to za prostackie z czasów minionych porównanie przez socjologa z PRz kandydatów na Prezydenta RP w formie „wybór pomiędzy szubienicą a kulą w łeb” pochodzące niby od przedstawiciela Konfederacji. Jest to poniżające w stosunku do Prezydenta A. Dudy do którego nie umywa się pod żadnym względem Trzaskowski będący z-cą przew. PO czyli kandydat zależny, opierający się na taniej propagandzie i oszustwach oraz dzielących Polaków programie anty-PIS.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj