B. Kotarba: utrwaliła się polska scena polityczna
fot. Archiwum

Obudziliśmy się w tej samej Polsce, wynik wczorajszego głosowania utrwala dotychczasową konfigurację polskiej sceny politycznej i podziały jakie od dłuższego czasu funkcjonują wśród obywateli - powiedział na naszej antenie Bogusław Kotarba z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zdaniem naszego gościa  dziś  trudno przewidzieć jaka będzie kolejna prezydentura Andrzeja Dudy. Jego deklaracje są ważne, ale przecież - jak przypomniał nasz gość - prezydent nie ma dużego wpływu  na bieżącą politykę. 

Czekając jeszcze na oficjalne wyniki wyborów, wczoraj prezydent Andrzej Duda zaprosił do pałacu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego . Bogusław Kotarba z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego zastanawia się na ile to było szczere wyciągnięcie ręki do konkurenta , jednocześnie nie wyklucza, że  takie spotkanie odbędzie się .

Zdaniem naszego gościa, po wczorajszych wyborach nie należy spodziewać się zjednoczenia po stronie opozycji.  Ci , którzy zagłosowali na Rafała   Trzaskowskiego nie tyle poparli Koalicję Obywatelska co opowiedzieli się przeciwko Andrzejowi Dudzie.  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj