Coraz bliżej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej
fot. ak

Umowa między spółką POLREGIO, a władzami Podkarpacia - podpisana. Chodzi o świadczenie regionalnych przewozów kolejowych jak i podmiejskich, w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Zgodnie z planem ma być uruchomiona w styczniu 2021 roku. Na początku będzie można podróżować z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska. W późniejszym terminie także do Kolbuszowej i Strzyżowa.

Podpisując umowę z wyłonioną w przetargu spółką, marszałek Władysław Ortyl mówił, że POLREGIO to dla Podkarpacia bardzo ważny partner. Z koeli prezes spółki Artur Martyniuk zapewniał, że POLREGIO zadba o punktualność pociągów oraz  o dostępność transportu. 

Wartość podpisanej dziś (15.07) umowy to prawie 466 mln zł.  Władze województwa szacują, że z przewozów zarówno regionalnych jak i podmiejskich, każdego roku może korzystać około 5-ciu milionów pasażerów.   

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • trx 17 Lip, 2020

    czy marszałek się pochwalił, że w przetargu za 460mln wybrano Polregio, która jako jedyna zgłoszona do przetaru firma postawiła swoje warunki? Umowa opiewa ostatecznie na 489mln, znacznie przekraczając budżet samorządu na ten cel. Do tego przewoźnik stawiał warunki - wymógł na samorządzie rezygnację z klimatyzowanych składów. To zapewne takie małe podziękowanie dla wyborców z Podkarpacia za ciągłe poparcie:) Jeszcze nasuwa się pytanie czy i ile Polregio jako spółka Agencji Rozwoju Przemysłu dołożyło się do ostatniej kampanii...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj