Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Stalowej Woli za nawoływanie do zbrodni i znieważenie prezydenta RP. W kwietniu tego roku na jednym z portali internetowych pojawiły się jego pierwsze komentarze nawołujące do zabójstwa członków jednego z ugrupowań.

Ustalenie tożsamości autora wpisów nie było proste. Wykorzystywał bowiem zaawansowane narzędzia maskujące tożsamość, dlatego w sprawę zaangażowali się eksperci do walki z cyberprzestępczością.

Sprawa była w toku, gdy 13 lipca pojawiły się kolejne wpisy na portalu internetowym. Tym razem znieważające Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i innych polityków. Analiza śladów cyfrowych pozostawionych przez sprawcę, pozwoliły na ustalenie autora komentarzy, którym okazał się nim 38-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

Mężczyźnie postawiono siedem zarzutów, w tym zarzut publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz stosowania bezprawnej groźby wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej.

38-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj