Goście Kalejdoskopu o rozpoczynającej się kadencji prezydenta Dudy
fot. archiwum

Podkarpaccy parlamentarzyści komentują - jaka będzie druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy. Sąd Najwyższy podejmie dziś Uchwałę w sprawie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta nastąpi 6 sierpnia. 

Senator Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Pupa podkreślił że Zjednoczona Prawica jest przewidywalna i należy się spodziewać realizacji programu wyborczego. Jego zdaniem trzeba też ugruntować pozycję Polski na arenie międzynarodowej - w NATO i Unii Europejskiej, by traktowano nas jak partnera a nie petenta. 

Prezydent powinien być przede wszystkim niezależny - uważa poseł PSL Mieczysław Kasprzak Jego zdaniem druga kadencja Andrzeja Dudy  powinna być inna kadencja od poprzedniej, której symbolem był długopis. Prezydent powinien podejmować decyzje w imieniu Polaków a nie tylko jednej partii i jego szefa - dodał poseł PSL.

Obietnic przedwyborczych było wiele, przekraczających możliwości państwa - stwierdził Mieczysław Kasprzak. Faktem jest np., że wojsko amerykańskie w tak dużej liczbie, jak zapowiadano, nie będzie stacjonować w Polsce. Lider PSL zwrócił uwagę, że bazy wojskowe mają być ex terytorialne, a to oznacza, że żołnierze USA przebywający w Polsce będą  sądzeni według prawa amerykańskiego 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj