K. Moskal i J. Frydrych o rozpoczynającym się roku szkolnym
fot. archiwum

Podkarpaccy posłowie o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym w dobie pandemii.

Kazimierz Moskal PiS zwraca uwagę na niepewność jaka wiąże się ze stacjonarnym nauczaniem, ale jak podkreśla większość uczniów i nauczycieli jest za taką formą. Dziś trudno przewidzieć sytuację co będzie w danej szkole, w danej miejscowości, ale każdy kieruje się troską o bezpieczeństwo uczniów, bo ono jest najważniejsze - podkreślił poseł Moskal.

Z kolei Joanna Frydrych PO uważa, że obecne przepisy przeszkadzają walczyć z zagrożeniem. Posłanka podkreśla, że dyrektorzy szkół nie decydują o niczym, najwyżej o tym, gdzie postawić płyn do dezynfekcji. Nie może podjąć decyzji nawet o nauczaniu hybrydowym.

Jako przykład posłanka PO podała zakopane, gdzie dyrektor jednej ze szkół chciał wprowadzić nauczanie hybrydowe, a sanepid nie wyraził na to zgody.

Z krytyką opozycji nie zgadza się poseł PIS Kazimierz Moskal. Jego zdaniem przepisy są dobre, ale najważniejsze jest dbanie o siebie i wspólna odpowiedzialność o bezpieczeństwo.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 31 Sie, 2020

    Ta Pani poseł jak zwykle wszystko w negatywach jeśli chodzi o działanie rządzących i przygotowaniach do nowego roku szkolnego. Niech ta pani zapozna się jak przygotowane były szkoły w Niemczech np. w Berlinie, które już na początku sierpnia rozpoczęły naukę. Wtedy przestanie mówić swoje ideały z kosmosu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj