Pomoc finansowa samorządu województwa dla Rzeszowa na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego na razie wstrzymana. Taką decyzję podjęła większość radnych wojewódzkich. Powodem decyzji była - ich zdaniem - opieszałość ze strony miasta związana z realizacją tego przedsięwzięcia.

Sejmikowa opozycja obawia się, że uchwała spowoduje, że pieniądze przepadną.

Marszałek Władysław Ortyl uspokaja dzisiejsza decyzja radnych nie oznacza, że dofinansowania nie będzie. Pieniądze są, trzeba tylko wcześniej przygotować te inwestycję.  

O powstaniu Centrum Lekkoatletycznego mówi się od lat. W ubiegłym roku została podpisana umowa intencyjna między władzami Rzeszowa a marszałkiem województwa. Samorządy zobowiązywały się w niej do dołożenia się do tej inwestycji po 8 milionów złotych. Koszt budowy Centrum oszacowano wówczas na 30- 40 milionów złotych. Miało być też wsparcie od Ministerstwa sportu.


Podkarpaccy radni wojewódzcy podczas zdalnego sejmiku jednogłośnie przyjęli uchwałę stanowisko w sprawie podkreślenia roli „Solidarności” w budowie wolnej Polski i Europy z okazji 40-lecia jej powstania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj