Do sześciu wzrosła liczba szkół na Podkarpaciu, w których z powodu koronawirusa zawieszono zajęcia stacjonarne. Taka sytuacja występuje w trzech placówkach w powiecie leżajskim: w Biedaczowie, Brzózie Królewskiej oraz w Opaleniskach i trzech w powiecie jasielskim: w Kołaczycach, Bieździedzy i Wróblowej.

Ponadto w szkole podstawowej w Kupnie w powiecie kolbuszowskim jedna klasa przeszła na nauczanie zdalne, po tym, jak u nauczycielki wykryto koronawirusa. Podobnie jest w IV Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Zawieszono też działalność oddziałów przedszkolnych i przedszkoli w Głowience, Wróblowej i Baranowie Sandomierskim.

Powyższe placówki nie rozpoczęły działalności lub ją zawiesiły z powodu objęcia izolacją, lub kwarantanną kadry nauczycielskiej.

Dziś poinformowano o 92 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To rekord od początku pandemii. Najwięcej nowych zakażeń - 31 jest w powiecie leżajskim.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 09 Gru, 2020
  Zapisy na ferie zimowe
  Zapisy na ferie zimowe
  Rok szkolny jeszcze trwa, a niektóre placówki kulturalne w naszym regionie już prowadzą zapisy na zajęcia w czasie ferii zimowych....
 • 29 Lis, 2020
  47 laptopów z programu „Zdalna Szkoła +”
  47 laptopów z programu „Zdalna Szkoła +”
  47 laptopów za kwotę 115 tys. zł kupiła Dębica w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +”. Posłużą uczniom do nauki...
 • 24 Lis, 2020
  Rekompensaty za zakup sprzętu dla nauczycieli
  Rekompensaty za zakup sprzętu dla nauczycieli
  Nauczyciele prowadzący zajęcia zdalnie już mogą ubiegać się o rekompensatę za zakup sprzętu elektronicznego w kwocie do 500 złotych. Na...

1 komentarz

 • Observator 04 Wrz, 2020

  Teraz nasilają się zakażenia w miejscowościach i rejonach, gdzie poszli na całego w kontaktach i imprezach typu wesela, bo słyszało się tam gadki, że u nas niema KW i nie ma się co przejmować, a z tych co zakładali maseczki to drwiono. Mądry Polak ale po szkodzie. Nie przestrzeganie podstawowych zasad i nie noszenie maseczki to jest wprost działanie przeciwko "nie zabijaj".

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj