Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z nową filią w Jaśle
Fot. DUT

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny to bezpłatne zajęcia popularnonaukowe, które mają za zadanie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata, inspirować je do samodzielnego pogłębiania wiedzy i poszukiwania pasji czy ukrytych talentów. Z powodzeniem DUT działa już od wielu lat w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy i Stalowej Woli. Teraz otwiera kolejną filię w Jaśle.

Utworzenie filii w Jaśle było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy organizatorem projektu, którym jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, a mecenasami tamtejszej filii: Miastem Jasło, Gminą Jasło oraz Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców oraz partnerami strategicznymi: firmą ERKO Sp. z o.o. Sp.k. i JAFAR S.A.

Prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Paweł Gierut podkreśla jak ważne jest wspieranie tego typu projektów: Idea jaka przyświeca zajęciom Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego jest dla nas (przedsiębiorców) bardzo ważna. Cieszymy się również, że dzieci z miasta i gminy Jasło oraz powiatu jasielskiego będą mogły skorzystać z tej inicjatywy i odkryją w sobie pasję do nauki. Dla nas jest to inwestycja w ich przyszłość, ale i w przyszłość Jasła i jego okolic. Mamy nadzieję, że ta naukowa przygoda, pozwoli rozwinąć im skrzydła i kiedyś, ci mali studenci, już jako dorośli mieszkańcy naszego regionu, będą przyczyniać się do jego rozwoju i sukcesu.

Zajęcia DUT w Jaśle będą odbywały się w trzech formułach: wykłady online, Naukowe Niedziele Online oraz stacjonarnie, warsztaty w małych grupach. Na wykłady online rejestrować będą się mogły wszystkie dzieci z powiatu jasielskiego, miasta i gminy Jasło w wieku 8-12 lat. Na wykłady online nie będzie limitu miejsc, wszyscy zapisani będą mogli z nich korzystać. Natomiast na warsztaty będą mogły zapisywać się dzieci z miasta i gminy Jasło, jednak tylko te, które wcześniej zapisały się na wykłady. Na warsztatach będzie ograniczona liczba miejsc, dlatego przy tych zapisach będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Warsztaty będą odbywać się w wybrane soboty w 1. semestrze zimowym od października 2020 do stycznia 2020. Dla każdego uczestnika warsztatów zaplanowano cykl 4 spotkań na semestr, które będą trwały po 1,5 h każde.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powołano DUT. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Fundacja organizuje i angażuje się także w inne inicjatywy popularnonaukowe i edukacyjne w różnych formułach, obejmujące także inne grupy wiekowe. Do tej pory liczba uczestników wszystkich projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 17 888 60 03.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 28 Sty, 2021
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany –...
 • 20 Sty, 2021
  Wybory wójta Tarnowca przełożone
  Wybory wójta Tarnowca przełożone
  Zaplanowane na najbliższą niedzielę przedterminowe wybory wójta gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim nie odbędą się w tym dniu. Decyzją premiera...
 • 20 Sty, 2021
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Ponad 100 osób manifestowało przed szpitalem w Jaśle. Protestowali przeciw przejęciu jasielskiego pogotowia ratunkowego przez jednostkę w Krośnie. Ta ostatnia...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj