Ks. Stanisław Słowik sumuje 28 lat pracy w Caritas
Fot. E. Niedziałek-Szeliga

Przygotowanie ludzi do postawy miłosierdzia to najszerszy wymiar działania Caritas - ocenia ks. Stanisław Słowik, który sumuje na naszej antenie 28 lat swojej pracy w Caritas i dzieła, które powstały w tym czasie. Podczas 28 lat istnienia Caritas Diecezji rzeszowskiej powstały liczne miejsca, gdzie z dzieł miłosierdzia mogą korzystać osoby chore, niepełnosprawne, cierpiące, pozbawione dachu nad głową. Caritas swą pomocą obejmuje też ofiary kataklizmów i żywiołów.

Ks . Słowik dziękując wszystkim osobom współtworzącym i wspierającym materialnie Caritas Diecezji Rzeszowskiej zauważa, że w samym tylko Ośrodku w Myczkowcach z wypoczynku podczas wakacji skorzystało około 40 tysięcy dzieci z rodzin mniej zamożnych, w tym także ponad 4 tys. dzieci polskiego pochodzenia z Polonii i Białorusi.
Caritas Diecezji rzeszowskiej powstała w 1992 roku, kiedy powołana została Diecezja.

Od początku prowadził ją z wielkim zaangażowaniem ks. Stanisław Słowik, który przeszedł na emeryturę i będzie teraz kapelanem w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno -Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży im. św Jana Pawła 2 w Rzeszowie. Stery Diecezjalnej Caritas przejął jego zastępca ks. Piotr Potyrała.

Audycję prowadziła Ewa Niedziałek-Szeliga

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj