Poeci po raz szósty zawalczą w Rzeszowie o Pióro Pegaza
plakat

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Pióro Pegaza 2020”. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza nawiązującego do twórczości i postaci Jerzego Pleśniarowicza. 

Jak podkreśla Katarzyna Błajdo, specjalista ds. promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Jerzy Pleśniarowicz to zasłużony rzeszowianin, poeta i animator kultury. Biblioteka stara się przybliżyć postać Jerzego Pleśniarowicza, głównie jako prezesa-założyciela Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, ale to nie jedyne jego zasługi. Był również współinicjatorem Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, autorem antologii "Wierszy z rzeszowskiego" oraz badał i opisywał tradycje teatralne Rzeszowa i regionu, co zaowocowało monografią „Kartki z dziejów rzeszowskiego teatru”. Jerzy Pleśniarowicz współpracował z rozgłośnią Polskiego Radia Rzeszów, tworząc słuchowiska radiowe, emitowane także na antenie ogólnopolskiej.

Do Konkursu Poetyckiego „O Pióro Pegaza 2020” mogą przystąpić zarówno doświadczeni twórczy, jak i ci, którzy pisali do tej pory wyłącznie do szuflady. Zgłoszone wiersze nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane.

Jury konkursowe na zgłoszenia czeka do 31 października. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 498 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj