Prawie 2 miliardy dla podkarpackich przedsiębiorców
fot. unsplash

Od aktywacji Tarczy Antykryzysowej do końca sierpnia br. podkarpackim przedsiębiorcom wypłacono łącznie 1 mld 72 mln zł. Znaczna część tej kwoty została przeznaczona na mikropożyczki do 5 tys. zł.

Przedsiębiorcy w ramach Tarczy Antykryzysowej otrzymują wsparcie za pośrednictwem podkarpackich Powiatowych Urzędów Pracy (PUP) oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Rzeszowie.

Jak powiedział PAP Krzysztof Powrózek z WUP, od chwili uruchomienia Tarczy 1 kwietnia 2020 r. urząd wypłacił podkarpackim przedsiębiorcom wsparcie w wysokości 394 mln zł. „Przedsiębiorcy złożyli niemal 4,4 tys. wniosków” – zaznaczył.

Powrózek dodał, że wypłaty świadczenia różnie wyglądały w poszczególnych miesiącach. W kwietniu WUP wypłacił 40 mln zł, ale już w maju i czerwcu odpowiednio 106 mln zł i 107 mln zł. W lipcu było to 69 mln zł, a w sierpniu 74 mln zł. Natomiast Powiatowe Urzędy Pracy wypłaciły od 1 kwietnia br. w ramach Tarczy prawie 678 mln zł. Liczba wszystkich wniosków, które zostały złożone do tych urzędów, to ponad 116 tys. 
Znaczna ich część, czyli ponad 85 tys., to wnioski o mikropożyczki. Największą liczbę wniosków złożono do urzędów pracy w: Rzeszowie, Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Dębicy i Jarosławiu.

Powrózek przypomniał, że od końca czerwca, po wprowadzeniu tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0, można składać nowe, uproszczone wnioski. „W stosunku do wcześniejszych nie ma wymogu obniżania wymiaru czasu pracy ani zawierania porozumień z załogą. Jednocześnie wciąż istnieje, równolegle, możliwość ubiegania się o wsparcie na dotychczasowych zasadach” – podkreślił. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Lis, 2020
  Pomoc przedsiębiorcom
  Pomoc przedsiębiorcom
  Przedsiębiorcy pozytywnie o propozycjach pomocy publicznej dedykowanej konkretnym branżom. Do sejmowych komisji trafił projekt nowej tarczy antykryzysowej, która ma wesprzeć...
 • 09 Lis, 2020
  Przedsiębiorcy czekają na kolejne dotacje
  Przedsiębiorcy czekają na kolejne dotacje
       Przedsiębiorcy z Podkarpacia czekają na kolejną pomoc finansową, która jest niezbędna dla utrzymania małych firm w dobie pandemii...
 • 04 Sie, 2020
  40 mln zł na wsparcie dla małych i mikro przedsiębiorstw
  40 mln zł na wsparcie dla małych i mikro przedsiębiorstw
  Mikro i małe przedsiębiorstwa z regionu, które ucierpiały z powodu pandemii mogą liczyć na wsparcie. Pieniądze będą przekazywane przedsiębiorcom w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj