Ponad 140 projektów w programie grantowym PCI
Fot. unsplash

Ponad 140 projektów z podkarpackich uczelni zostało złożonych w ramach programu grantowego ogłoszonego przez Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) w Rzeszowie. Budżet programu to 6 mln zł, najlepsze projekty mogą liczyć nawet na 200 tys. zł dofinansowania.

Jak poinformował dyrektor zarządzający ds. komercjalizacji badań w PCI Konrad Frontczak, zakończyła się ocena formalna złożonych wniosków.

„Wszystkie 143 wnioski, które wpłynęły do konkursu spełniają kryteria formalne i będą walczyć o dofinansowanie w przedziale od 40 tys. zł do 200 tys. zł. Tematy projektów są związane z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami naszego województwa. Najwięcej, bo aż 34 projekty dotyczą zaawansowanych materiałów, narzędzi oraz urządzeń. Projekty związane są również z technologiami medycznymi oraz ochroną zdrowia” – dodał.

Obecnie wnioski zostaną poddane ocenie merytorycznej przez ekspertów oraz Komitet Alokacji Zasobów, w jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele biznesu, samorządu, uczelni wyższych oraz PCI. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty o najlepszym potencjale do komercjalizacji.

W porównaniu do liczby projektów złożonych w ramach pierwszego naboru w 2019 r., w tej edycji jest ich o 40 proc. więcej. Budżet konkursu wynosi 6 mln zł i zostanie rozdysponowany dla najlepszych projektów naukowych powstałych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zdaniem Krzysztofa Borowicza z PCI, większa liczba złożonych projektów w tegorocznej edycji konkursu wynika m.in. z większej liczby szkoleń i konsultacji poprzedzających nabór.

„W szkoleniach i konsultacjach uczestniczyło około 300 przedstawicieli kadry naukowej i personelu akademickiego. Dopracowaliśmy również system on-line do obsługi wniosków, co wpłynęło na zmniejszenie błędów formalnych oraz znaczne ograniczenie dokumentacji papierowej” – wyliczył Borowicz.

W 2019 r. Podkarpackie Centrum Innowacji przyznało granty dla 25 zespołów. W tej edycji PCI szacuje, że nagrodzonych może został ok. 40 zespołów naukowych. (PAP)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj