Tomasz Nowakowski o programach ARiMR
Fot. A. Kutrzeba

Warsztaty samochodowe i usługi fryzjersko- kosmetyczne, także w wersji mobilnej, to najczęściej tworzone miejsca pracy na wsi w ramach programu działalności pozarolniczej.

Tworzeniem własnej działalności pozarolniczej na terenach wiejskich wydaje się programem, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie mieszkańców wsi. Jak mówi Tomasz Nowakowski prezes ARiMR, rolnicy są bardzo kreatywni w wymyślaniu własnych małych firm. To dobry kierunek i Agencja chętnie dofinansowuje takie nowe pomysły.

Gość Radia Rzeszów poinformował, że w najbliższym czasie pojawi się kilka ciekawych programów, między innymi skierowanych do grup skupionych w konsorcjach. Ich celem będzie pobudzenie innowacyjności w rolnictwie. Na ten cel przeznaczono ponad pięć i pół miliona złotych. O pieniądze na innowacyjne projekty na terenach wiejskich mogą ubiegać się jednostki naukowe, rolnicy i przedsiębiorcy.

Tomasz Nowakowski poinformował również, że ARiMR jest w końcowej fazie wprowadzenia aplikacji mobilnej, która docelowo ma być swoistym portalem rolnika korzystającym z programów ARiMR.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj