Autokarowe wpadki w Korczowej
fot. materiały prasowe/KAS

2 tys. sztuk biżuterii, prawie 3 tys. samochodowych zapachów oraz 1,5 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. Na próbie przemytu towaru przyłapani zostali kierowcy autokarów.

Podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej wykryli niezgłoszony do kontroli towar. Ponad 2 tys. sztuk  różnego rodzaju biżuterii  min. łańcuszków, kolczyków, pierścionków, zawieszek oraz blisko 3 szt. zapachów samochodowych ukrytych było w bagażniku za ścianą kierowcy. Część znajdowała się w bagażach. Rynkowa wartość towaru oszacowana została na 50 tys. złotych.

Do nielegalnego przewozu przyznał się 26-letni kierowca. Na poczet kary grzywny grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 4 tys. złotych.

Na próbie przemytu przyłapany został także kierowca autokaru jadącego z Kijowa do Poznania.  Podczas kontroli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli w licznych skrytkach pojazdu 1481 paczek papierosów. Do ich własności i ukrycia przyznał się  kierowca. Jak tłumaczył, chciał sprzedać papierosy  w Polsce. 

Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego zabezpieczona została kwota 18 tys. złotych. Krajowa Administracji Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o zobowiązanie mężczyzny do powrotu na Ukrainę. Decyzja zakazująca kierowcy  ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen została wydana na okres 5 lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj