Stalowa Wola - kończy się modernizacja ponad stuletniego budynku
Fot. D. Kapała

Wkrótce zostanie oddany do użytku Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli. Obecnie kończy się modernizacja ponad stuletniego budynku.

To długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Jeszcze niedawno budynek "Sokoła" w Rozwadowie przypominał ruinę. Teraz będzie jedną z perełek najstarszego osiedla Stalowej Woli. Podczas gruntownej modernizacji odtworzono całą estetykę budynku sprzed ponad 100 lat. Odnowiono elewację i pomieszczenia wewnątrz. Jest sala widowiskowa na 80 osób, dwie salki muzyczne i przestrzeń do wystaw historycznych. Dobudowano też nowe skrzydło, w którym będzie mieścił się m.in. salonik z kawiarnią. Wartość prac wynosi ok. 2,7 miliona złotych.

W budynku "Sokoła" swoją filę będzie miał Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Z obiektu ma też korzystać Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Budynek powstał w 1906 roku, ufundowany przez mieszkańców ówczesnego miasteczka Rozwadów. Wyróżnia się kamienną figurą sokoła umieszczoną na szczycie. Dawniej działały w nim: kółko teatralne i klub taneczny, organizowano kursy przysposobienia wojskowego oraz zawody sportowe. Przez kilkanaście ostatnich lat budynek nie był użytkowany i stopniowo popadał w ruinę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj