W sprawie COVID-19 obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego
Fot. Sz. Taranda

Miejsca w szpitalach są zabezpieczone – uspokaja wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Mamy 419 łóżek dla najciężej chorych w naszym województwie, a 105 jest dedykowanych dla osób z podejrzeniem występowania koronawirusa, na drugim poziomie mamy tych łóżek 288 – wyliczyła Ewa Leniart.

Rekordowy wzrost zachorowań na COVID-19 na Podkarpaciu był tematem obrad Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Potwierdzono dziś 218 nowych przypadków. Rzeszów oraz powiaty mielecki i dębicki będą od jutra w tak zwanej żółtej strefie.

Adam Sidor, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, powiedział, że w minionych tygodniach mieliśmy już w województwie jednocześnie trzy powiaty w strefie żółtej.

Zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Dystans, dezynfekcja, maska – to jest kluczowe. Bądźmy odpowiedzialni za siebie, miejmy ograniczone zaufanie do innych, bo mamy dużo osób bezobjawowych – wyjaśnił Adam Sidor.

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 6 osób, 5433 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 890 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 240 osób.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj