Sędziszów Małopolski – 32 Wojewódzki Konkurs Ludowe Obrzędy i Zwyczaje
Fot. materiały organizatora

W Sędziszowie Małopolskim za godzinę (o 10.00) rozpoczyna się 32 Wojewódzki Konkurs Ludowe Obrzędy i Zwyczaje. Przez dwa dni swoje tradycje pokaże 11 zespołów folklorystycznych z Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Organizatorami konkursu Ludowe Obrzędy i Zwyczaje są: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. Konkurs będzie transmitowany on-line na kanale YouTube MGOK w Sędziszowie.

Konkurs gromadzi co roku liczne grono miłośników kultury ludowej. Zarówno tych, którzy chcą przekazać znane im z dawnych lat tradycje jak i tych, którzy chcą je dopiero poznać. Wydarzenie spełnia więc ważną rolę edukacyjną i poznawczą, dokumentuje i przyczynia się do popularyzacji coraz mniej znanych ludowych obrzędów i zwyczajów, szczególne wśród dzieci i młodzieży.

Przez cały weekend na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. prezentować się będą zespoły obrzędowe z całego Podkarpacia oraz z Lubelszczyzny. Będzie można zobaczyć m.in. inscenizacje obrzędów rodzinnych np. wesela, czy zapomnianych czynności gospodarskich takich jak pieczenie chleba, czy kiszenie kapusty. Nie zabraknie też elementów magii, czarów i uroków.

Widowiska będzie oceniać jurorzy, wśród których jest teatrolog, etnolodzy i muzykolog. Wyniki konkursu poznamy w niedzielę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 13 Sty, 2021
  Poradnia psychologiczna w Sędziszowie
  Poradnia psychologiczna w Sędziszowie
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ropczycach poszerza swoją ofertę. Teraz specjaliści z tej placówki będą pracować także w Sędziszowie Małopolskim. W budynku...
 • 31 Gru, 2020
  Serca na nakrętki w Sędziszowie Małopolskim
  Serca na nakrętki w Sędziszowie Małopolskim
  Zbieraj nakrętki, wrzucaj do serca. W Sędziszowie Małopolskim pojawiły się trzy kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe...
 • 27 Gru, 2020
  Koncert „Magia Świąt” online
  Koncert „Magia Świąt” online
  Znane utwory kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia można było posłuchać 27 grudnia na koncercie pt. "Magia Świąt". Artystów z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj