Nowy oddział celny w budowie
Fot. W. Wójcik

Do 2024 roku ma być gotowa nowa siedziba Oddziału Celnego w Przemyślu. W podprzemyskich Krównikach wmurowano dziś kamień węgielny pod największą inwestycję realizowaną na Podkarpaciu przez Krajową Administrację Skarbową. To ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy przewożą towary przez granicę oraz w stronę celników.  W nowej lokalizacji powstanie m.in. około 70 stanowisk, na których będą mogli kontrolować samochody ciężarowe, a także parkingi dla klientów. Dzięki temu odprawy przebiegać będą płynniej, a transportowcy oczekiwać w bardziej komfortowych warunkach.

Dla celników wybudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek biurowy. Oddział celny zostanie wyposażony w najnowocześniejsze systemy informatyczne do odpraw i zgłoszeń celnych. Koszt inwestycji oszacowano na 50 mln zł. Obecna siedziba Oddziału Celnego w Przemyślu mieści się przy ul. Ofiar Katynia.

W pierwszej połowie tego roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Przemyśla obsłużyli 18 tys. zgłoszeń celnych, w tym 15 tys. zgłoszeń eksportowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj