Inauguracja 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego
Fot. Urząd Miasta Jasła, MBP Jasło

3 października 2020 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury mali jaślanie wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystej inauguracji 11. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

Dzieci, wstępujące w tym roku w szeregi studentów Juniwersytetu, wysłuchały studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur”, złożyły uroczyste ślubowanie oraz odebrały indeksy, plecaczki i kolorowe koszulki. Wszyscy zebrani obejrzeli również spot promujący Juniwersytet, w którym wystąpili studenci biorący udział w zajęciach we wcześniejszych latach..

W krótkim przemówieniu Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech podkreśliła, że miasto dba o swoich mieszkańców w wielu dziedzinach życia. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest promowanie nauki, m. in.poprzez realizację programu „Jasło Miasto wiedzy”.Organizując zajęcia Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego miasto stara się zapewnić małym jaślanom różnorodne i nietypowe formy zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Dzięki zajęciom na Juniwersytecie dzieci mają możliwość poznawania świata nauki, rozwijania zainteresowań oraz odkrywania swoich pasji, z którymi być może zechcą związać swoją przyszłość. 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle Dorota Woźnica, zaznaczyła, że bardzo się cieszy z możliwości realizacji kolejnej edycji zajęć Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.Omówiła szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu spotkań, zachęciła do korzystania z Juniwersyteckiej Biblioteczki, która została przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach małych studentów, oraz życzyła najmłodszym radości z udziału w nowych naukowych przygodach. 

Tegoroczne spotkania będą się odbywać w 5 grupach (po jednej grupie 6-latków , 7-latków, 8-latków, 9-latków i połączona grupa 9- i 10-latków), a będzie je organizowała, tak jak w zeszłym roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Pierwsze merytoryczne zajęcia Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędą się 17 października 2020. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 28 Sty, 2021
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  Zmiany w strefie parkowania w Jaśle
  W Jaśle zwiększona będzie strefa płatnego parkowania i wzrosną opłaty. Radni zgodzili się na proponowane od kilku miesięcy zmiany –...
 • 20 Sty, 2021
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Protest w obronie pogotowia w Jaśle
  Ponad 100 osób manifestowało przed szpitalem w Jaśle. Protestowali przeciw przejęciu jasielskiego pogotowia ratunkowego przez jednostkę w Krośnie. Ta ostatnia...
 • 19 Sty, 2021
  Awaria sieci ciepłowniczej w Jaśle
  Awaria sieci ciepłowniczej w Jaśle
  W Jaśle trwa naprawa uszkodzonej magistrali ciepłowniczej. Jak już informowaliśmy do awarii w postaci rozerwania rury na długości metra doszło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj