Miliony dla Podkarpacia po czerwcowych ulewach
Fot. archiwum

Komisja Europejska proponuje, by Polsce zostało przekazanych 7 milionów euro na odbudowę po powodziach, które nawiedziły w czerwcu województwo podkarpackie. To część unijnego wsparcia z Funduszu Solidarności w wysokości 823 milionów euro.

W czerwcu w województwie podkarpackim po gwałtownych burzach i ulewnych, długotrwałych deszczach wezbrały rzeki, co spowodowało podtopienia i zalania w wielu miejscowościach. Wartość szkód w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej oszacowano na ponad 37 milionów złotych. Proponowane wsparcie Komisji to po przeliczeniu prawie 31 i pół miliona złotych.

„Wspieranie odbudowy krajów członkowskich po poważnych katastrofach naturalnych i kryzysach zdrowotnych to znak europejskiej solidarności”– powiedział rzecznik Komisji Europejskiej, Stefan De Keersmaecker. Komisja zaproponowała wsparcie także Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi. Pakiet przewiduje też płatności zaliczkowe na walkę z koronawirusem dla Niemiec, Irlandii, Grecji, Hiszpanii, Węgier i Portugalii.

Wniosek Komisji Europejskiej musi być jeszcze zatwierdzony przez Parlament Europejski i unijne kraje. Po uzyskaniu akceptacji pieniądze zostaną wypłacone.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Lis, 2020
  Dotacje dla Ulanowa
  Dotacje dla Ulanowa
  Samorząd Ulanowa otrzymała dotację na remont parku i dworu w Bielinach. To 5 milionów 600 tys. złotych, z czego 4...
 • 03 Wrz, 2020
  Dotacja z PFRON-u dla powiatu jarosławskiego
  Dotacja z PFRON-u dla powiatu jarosławskiego
  Prawie pół miliona złotych dostał z PFRON-u powiat jarosławski na realizację zadań związanych ze wspieraniem osób niepełnosprawnych. Dotacja pochodzi z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj