Andrzej Szlachta i Mieczysław Kasprzak o nowych obostrzeniach w walce z pandemią
Fot. archiwum

Podkarpaccy politycy komentują wprowadzone w sobotę nowe obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. To rozciągnięcie strefy żółtej na całą Polskę, nakaz noszenia maseczek w całym kraju w przestrzeni publicznej oraz wprowadzenie 16 szpitali koordynujących leczenie i rozmieszczenie pacjentów z COVID-19.

Wprowadzone nowe zasady mogą w razie potrzeby zostać rozszerzone o inne środki, rząd przygotował kolejne kroki organizacyjne, a w rezerwie jest 500 respiratorów – mówi poseł PiS Andrzej Szlachta, dzisiejszy gość Radia Rzeszów. Jak dodaje parlamentarzysta PiS druga grupa rezerwowa to również 500 respiratorów. Rząd jest przygotowany do dalszej walki z COVID-19 – podkreśla Andrzej Szlachta.

Z kolei poseł PSL Mieczysław Kasprzak uważa, walka z koronawirusem to kwestia nie tylko liczby respiratorów, ale też przeciążenia pracowników służby zdrowia oraz wydolności systemu, a także świadomości społecznej. Według niego niepotrzebnie straciliśmy okres letni, przyczyna jest też gdzie indziej – zniechęcono część społeczeństwa do stosowania zasad poprzez wypowiedzi mówiące, że poradziliśmy sobie z opanowaniem epidemii. Stąd - jego zdaniem pojawia się taka liczba koronasceptykównie stosujących się do zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4178 zakażeniach COVID-19.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj