Protest w obronie dyrektora szkoły rozpoczynają właśnie rodzice dzieci podstawówki nr 7 w Stalowej Woli. Przed szkołą manifestują swój sprzeciw wobec decyzji o zastąpieniu Janusza Bisa Alicją Bartoszek. O takim wyborze zdecydował jeden głos w komisji konkursowej.

Jak poinformował nas dziś przewodniczący Rady Rodziców Mirosław Stendiuch to obrona dyrektora pracującego przez ostatnie 5 lat z dziećmi niepełnosprawnymi a nie atak na osobę, która  - jak mówi - wygrała mimo braku takiego doświadczenia. Zdaniem rodziców wszystko zależy od prezydenta miasta, który może podjąć decyzję uwzględniając dobro ich dzieci.

Dziś nie udało nam się jeszcze skontaktować z Lucjuszem Nadbereżnym. Kilka dni temu prezydent Stalowej Woli mówił, że o wyborze zdecydował obiektywny konkurs. W komisji było 15 osób, z czego 4 to jego przedstawiciele. Za zmianą opowiedziało się 8 przedstawicieli miasta i kuratorium. Pozostawienia Janusza Bisa chcieli reprezentanci Rady Rodziców, nauczycieli i związków zawodowych - w sumie 7 osób. Dotychczasowy dyrektor stalowowolskiej siódemki złożył odwołanie od tej decyzji.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 23 Cze, 2017

    A co chce byc derektorem cale zycie w jednej szkole.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj