Dariusz Słota o działalności WOT
Płk. Dariusz Słota Fot. archiwum

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kontynuują akcję "trwała odporność" w ramach której wciąż aktywnie uczestniczą w walce z epidemią koronawirusa. Jak przypomina dzisiejszy gość Radia Rzeszów pułkownik Dariusz Słota, żołnierze WOT wspierają terenowe organy administracji, samorządy, instytucje pomocowe, udzielają również bezpośredniej pomocy potrzebującym – m.in. osobom starszym i kombatantom. Podkarpaccy terytorialsi pomagają policjantom w kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, wspierają także Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, pobierając wymazy poprzez swoje zespoły wymazowe.

Podkarpacka brygada OT w czasie pandemii wspomaga również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Żołnierze regularnie oddają krew, której brakowało szczególnie w początkowym okresie kryzysu. W okresie COVID-19 terytorialsi oddali 534 litry krwi, a od powstania brygady przekazali już ponad 1000 litrów krwi.

Obok pomocy w zwalczaniu epidemii, terytorialsi prowadzą również normalną działalność szkoleniową. Już 24 października rozpoczyna się kolejne szkolenie dla ochotników, do końca roku odbędą się jeszcze dwa takie cykle szkoleniowe. Już w sobotę rozpocznie się z kolei druga edycja kursu na pierwszy stopień podoficerski "Sonda"., uczestniczyć w nim będzie 60 szeregowych wyselekcjonowanych spośród niemal 100 chętnych, którzy zgłosili swój akces do udziału w szkoleniu.

W przyszłym roku planowana jest natomiast kolejna odsłona cyklu szkoleń "Ferie z WOT-em" przeznaczonego przede wszystkim dla pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj