Maria Kurowska i Wiesław Buż komentują działania zwalczające koronawirusa
Fot. archiwum

Politycy rządzącej większości i opozycji – dzisiejsi goście dnia Radia Rzeszów – komentują działania podejmowane w celu zwalczania epidemii koronawirusa.

Jak mówi posłanka zjednoczonej Prawicy – Solidarnej Polski Maria Kurowska trzeba reagować na bieżąco, bo nie są wykluczone żadne scenariusze rozwoju sytuacji, łącznie z powstawaniem dodatkowych szpitali – takich jak ten na Stadionie Narodowym. Na razie wykorzystywana jest mniej więcej połowa łóżek i respiratorów – dodaje posłanka.

Z kolei poseł SLD Wiesław Buż mówi, iż rząd stracił czas w ciągu minionych miesięcy na zajmowanie się swoimi problemami. Lewica ma szereg propozycji działań w kwestii zwalczania pandemii, takich jak na przykład zwiększenie bezpieczeństwa dla pracowników ochrony zdrowia poprzez udostępnienie bezpłatnych mieszkań dla każdego zatrudnionego w ochronie zdrowia, która chciałaby z takiego lokum skorzystać, czy bezpłatnych testów dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Komentując kwestię wsparcia branży fitness, której przedstawiciele protestowali wczoraj w Warszawie – posłanka Kurowska powiedziała, że niewątpliwe takie wsparcie powinno się pojawić. Możliwe są różne rozwiązania, te najlepsze powinny zostać ustalone po rozmowach z przedsiębiorcami – dodała Maria Kurowska.

Zdaniem posła Wiesława Buża, pakiety ratunkowe dla gospodarki powinny zostać przygotowane wcześniej. Wśród rozwiązań gospodarczych lewica postuluje m.in. nawiązania do rozwiązań z pierwszych tarcz – zwolnienia z ZUS czy środki na uzupełnienie funduszu bieżącego, które zapobiegną zwolnieniom.

Przypomnijmy – jutro podczas obrad Sejmu informację dotycząca działań w sprawie pandemii ma przedstawić premier Mateusz Morawiecki, ma też być dyskutowany nowy poselski projekt ustawy o ochronie zdrowia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj