Nie zgłosił do kontroli pokaźnej gotówki
Fot. KAS

Podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili niezgłoszone do kontroli znaczne ilości środków pieniężnych. Pieniądze o równowartości blisko 80 tys. złotych, z naruszeniem obowiązujących procedur, przewoził 32-letni obywatel Ukrainy.


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy Audi, za kierownicą którego zasiadał 32-letni obywatel Ukrainy. Podczas rewizji okazało się, że mężczyzna, wbrew obowiązującym przepisom, nie zgłosił przewozu znacznych ilości środków pieniężnych. W jego bagażu znajdowało się prawie 19 tysięcy euro. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, na podróżnego nałożony został mandat karny w wysokości 5 tys. złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba, która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi środki pieniężne o wartości 10 tys. euro albo więcej (lub równowartość w innej walucie), ma obowiązek zgłosić ten fakt w formie pisemnej. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj