Stalowa Wola – podejrzany o usiłowanie zabójstwa w strzelaninie
fot. archiwum

59-letni Marek S. usłyszał w środę zarzut usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby. Chodzi o strzelaninę w poniedziałek wieczorem w Stalowej Woli, w której rannych zostało dwóch mężczyzn. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Jak poinformował w środę szef stalowowolskiej prokuratury prok. Adam Cierpiatka, w sprawie zatrzymano łącznie sześć osób. Jedną z nich jest podejrzany Marek S. Natomiast udział w zdarzeniu pozostałych pięciu osób jest obecnie badany. Prok. Cierpiatka dodał, że obecnie trwa przesłuchanie podejrzanego. Dopiero po zakończeniu tych czynności prokuratura zdecyduje o środkach zapobiegawczych. Prokuratura na obecnym etapie postępowania nie ujawnia szczegółów sprawy.

Szef stalowowolskiej prokuratury wyjawił jedynie, że została zabezpieczona broń, z której oddano strzały. Ponadto podejrzany Marek S. jest osobą znaną wymiarowi sprawiedliwości; był już wcześniej wielokrotnie karany, m.in. za łamanie zakazów stadionowych. Do strzelaniny doszło w poniedziałek wieczorem w Stalowej Woli. Do dwóch mężczyzn idących chodnikiem przy ulicy Energetyków (droga wjazdowa do miasta od strony Niska) oddano kilka strzałów z samochodu. Obaj zostali ranni i zostali przewiezieni do szpitala — informowała wówczas mł. asp. Małgorzata Kania ze stalowowolskiej policji.

Dodała, że sprawcy po oddaniu strzałów odjechali prawdopodobnie osobowym citroenem, w kierunku Niska. Marek S. został zatrzymany kilka godzin później. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj