Patriotyczne Śpiewanie w Stalowej Woli
plakat wydarzenia

Teledysk do jednej z najbardziej popularnych pieśni z czasów walk o niepodległość Polski powstanie w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. 

Placówka, wspólnie ze Stalowowolskim Towarzystwem Artystycznym STOWART, zaprasza do akcji muzycznej pod hasłem „Patriotyczne śpiewanie online” dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, które przypada na 11 listopada. 

Projekt zakłada stworzenie teledysku do pieśni patriotycznej „My Pierwsza Brygada” z udziałem mieszkańców Stalowej Woli i okolic, którzy nadeślą swoje wykonanie utworu do przygotowanej ścieżki dźwiękowej. 

„Wystarczy nagrać plik dźwiękowy na telefonie, przez Internet lub w aparacie fotograficznym, do podkładu muzycznego zamieszczonego na stronie Muzeum i przesłać mailem” – powiedziała nam Magdalena Wielgocka z działu edukacji i marketingu Muzeum. 

Finał zaplanowany jest na 11 listopada 2020 r., gdy na Facebooku Muzeum Regionalnego odbędzie się premiera teledysku „My Pierwsza Brygada” wykonanego przez niezwykły chór – mieszkańców i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Miejskiego Domu Kultury. 

W ten sposób zostanie podtrzymana tradycja spotkań muzycznych stalowowolan w Święto Niepodległości – w tym roku, z powodu epidemii, w formie online.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj