Dariusz Słota o wprowadzeniu żołnierzy do szpitali
Fot. archiwum

W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem działania związane ze zwalczanie pandemii intensyfikują Wojska Obrony Terytorialnej. Jak informuje dowódca 3 Podkarpackiej Brygady OT pułkownik Dariusz Słota, celem jest m.in. odciążenie personelu medycznego od czynności, w których może zostać zastąpiony. 

Żołnierze OT zostaną wprowadzeni do wszystkich szpitali, gdzie przejmą zadania wstępnej segregacji pacjentów. Podkarpaccy terytorialsi wspierają już od dawna pobieranie wymazów. Teraz, jak dodaje dowódca jednostki, ta pomoc zostanie rozszerzona.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT przez cały czas wspierają służby mundurowe w sprawdzaniu przestrzegania kwarantanny, pomagają kombatantom czy mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej. W razie potrzeby będą również pomagać w tworzeniu szpitali tymczasowych, gotowość do takiego działania została zgłoszona wojewodzie podkarpackiemu. 

W ostatnich dniach żołnierze OT ćwiczyli tryb natychmiastowego stawiennictwa w jednostce. Powołanie nastąpiło w związku z przekroczonym w czwartek progiem 20 tysięcy nowych zakażeń w kraju. W planach WOT zostało to zdefiniowane jako próg uruchamiający przejście formacji do działań przeciwepidemiologicznych o dużej intensywności.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj