Ewa Leniart o sytuacji pandemicznej w regionie
Fot. archiwum

Na Podkarpaciu obecnie zarejestrowano 13 tysięcy osób aktywnie chorych na COVID -19. Od trzech tygodni odnotowuje się wzrost liczby zakażonych. Dlatego niemal codziennie jest zwiększana liczba łózek dla chorych na COVID-19 – informuje wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. W naszym regionie przygotowanych jest 1912 miejsc dla chorych na COVID-19. Nieco ponad tysiąc jest zajętych.

W regionie jest 132 respiratory. Ponad 100 jest zajętych – dodała wojewoda. Część z nich jest przygotowana dla osób, które chorują na inne schorzenia płuc i mogą ich potrzebować.

Województwo otrzymało dotacje rządowe na utworzenie szpitala tymczasowego w regionie, który decyzją Ministra Zdrowia powstanie w szpitalu MSWiA. Trwa proces zamawiania sprzętu. Będzie tam przygotowanych 162 łóżka dla pacjentów z COVID-19. Potrzebny jest personel medyczny do pracy w nim. Na apel wojewody odpowiedziało dotychczas 20 osób w tym lekarze i pielęgniarki. To wciąż za mało, dlatego wciąż trwają poszukiwania kolejnych chętnych. Na stronie Urzędu Wojewódzkiego znajduje się specjalny formularz, gdzie należy zostawić dane kontaktowe dla zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj