Adam Piątkowski o nowych inwestycjach w gminie Solina
Fot. archiwum

Woda, jak mówi nasz dzisiejszy gość wójt Soliny Adam Piątkowski, była i jest największą atrakcją tej gminy i wokół niej rozwijać się będzie turystyka. 

Jedną z atrakcji planowaną na najbliższe lata będzie budowana przez Polskie Koleje Linowe kolejka widokowa nad zaporą, ale również dbałość o infrastrukturę komunalną. To od nowoczesnych oczyszczalni, powstałych między innymi w Berezce za 30 mln zł, zależeć będzie utrzymanie najwyższej klasy czystości wody w zbiorniku solińskim. Przyjazd turystów, których w tym roku było około 2 mln zależeć będzie też od powstania kolejnych atrakcji takich jak specjalna kładka łącząca Cypel z Patelnią czy szlak rowerowy od Polańczyka do Myczkowiec. Na realizację tych zadań gmina już złożyła wniosek do Krajowego Programu Odbudowy na kwotę 200 mln zł. Planuje też rewitalizację parku zdrojowego, na który też złożyła stosowny wniosek oraz modernizację sieci wodociągowych w Polańczyku. 

W rankingu Wspólnoty Solina zajęła siódme miejsce pod względem wydatków inwestycyjnych  i jest szansa, że w przyszłych latach pozycje tę co najmniej utrzyma.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj