Grzegorz Braun i Marcin Warchoł o działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się pandemii
Fot. archiwum

Podkarpaccy politycy komentują działania dotyczące zapobieganiu rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirsua. 

Zdaniem posła Konfederacji Grzegorza Brauna działania rządu godzą w wolności obywatelskie, a przekazy medialne są „straszeniem społeczeństwa” niemającym oparcia w przepisach prawa. Jak twierdzi poseł Braun, statystyki dotyczące COVID-19 nie mają potwierdzenia w faktach, bo uwzględniają np. zmarłych, którzy ze względu na pandemię nie poszli do lekarza i zmarli na inne choroby. 

Rząd podejmuje różne środki, aby ograniczyć rozpowszechnianie się zakażeń, w wielu krajach Europy np. w Wielkiej Brytanii, czy Francji obowiązują dużo ostrzejsze obostrzenia niż w Polsce, ripostuje poseł Solidarnej Polski, wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Jak dodaje, przytaczane przez media problemy z umieszczeniem pacjentów w szpitalach covidowych wynikały m.in. z długiego czasu wykonywania dotychczas stosowanych testów. Już w najbliższy czwartek dotrą do kraju z USA testy, które dadzą dużo szybsze wyniki, już w ciągu kwadransa. Jak dodaje minister Warchoł, umożliwi to szybszą kwalifikację pacjentów na SOR do oddziałów szpitalnych, covidowych bądź innych. Jak przypomina Marcin Warchoł w tej chwili w Polsce mamy 34 procent wolnych łóżek covidowych i 24 procent wolnych respiratorów. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj