Podkarpaccy politycy komentują bieżące wydarzenia
Fot. archiwum

Podkarpaccy politycy komentują sytuację związaną z nagraniem ujawnionym przez Roma Giertycha. Jak twierdzi prawnik, w nagraniu które opublikował, były polityk prawicy, a obecnie właściciel agencji PR Adam Hofman i jego współpracownik proponują klientowi Giertycha milionerowi Leszkowi Czarneckiemu formalne lub nieformalne zatrudnienie byłego prezesa PZU i Pekao SA.

Poseł PSL Mieczysław Kasprzak mówi, że wszelkie okoliczności wynikające z nagrania powinny zostać wyjaśnione, a w całej sprawie należałoby powołać komisję śledczą. Jego zdaniem Roman Giertych nie zdecydowałby się na publikację, gdyby nie był pewien posiadanych informacji.

Z kolei zdaniem posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego wątpliwości co do tez wysnuwanych z nagrania budzą wzajemne relacje między Romanem Giertychem a uczestnikami rozmowy. "Rozumiem, że mecenas który reprezentuje swojego klienta publikuje taśmę, na której jest rozmowa jego klienta z firmą, która obsługuje jego klienta. Wolałbym, żeby ta ekipa wyjaśniła to między sobą, w swoim gronie, niż ekscytowała tym Polskę" - dodaje poseł PiS.

Leszek Czarnecki to właściciel m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Drugiego banku dotyczą zarzuty, które prokuratura postawiła biznesmenowi. Według śledczych miał on narazić wielu klientów Idea Banku na szkody w 130 mln złotych. Pieniądze miały należeć do klientów banku, którzy kupili obligacje GetBack.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj