Marszałek Ortyl o ograniczeniu strat spowodowanych koronawirusem
Fot. archiwum

Ogromne pieniądze pochłonęła na Podkarpaciu walka ze skutkami koronawirusa. Tylko na ograniczanie strat, jakie pandemia spowodowała w gospodarce, wydano 1 mld 700 mln zł. To o pół miliarda więcej niż planowane dochody województwa w przygotowywanym przyszłorocznym budżecie – powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Pieniądze pochodziły ze źródeł rządowych, funduszy unijnych czy z budżetu Podkarpacia. Władysław Ortyl podkreśla, że należy również pamiętać o realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego. To wydatkowanie unijnych pieniędzy m.in. na inwestycje w infrastrukturę i projekty związane z pobudzaniem przedsiębiorczości. Podkarpacie jest pod tym względem jednym z regionów plasujących się w ogólnopolskiej czołówce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Słuchacz 31 Gru, 2020

    Straty wywołane nie tyle przez wirusa ile bezsensowne, nieprzemyślane, pozbawione jakiejkolwiek logiki i koordynacji zamykanie i odmrażanie różnych działów gospodarki. Ciekawe kiedy skończą się pieniądze na kolejne tarcze, bo jest to przelewanie pieniędzy z gospodarki do gospodarki, a przy jego okazji z dziurawego wiaderka parę miliardów wyleje się tam i tu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj